1 maand geleden

Hoe ontspannen is jouw sportclub?

1 maand geleden
Ontspanning is net zo belangrijk als inspanning. Bij veel beweging is het goed om tussendoor voldoende rust te pakken. Zo laadt het lijf weer op voor de volgende dag. De professionele massagestoelen van Synca zijn daarom een fijne aanvulling op het aanbod binnen je gym. Plaats ze in een rustige ruimte en creëer zo een plek waar leden en werknemers zich lekker kunnen terugtrekken en ontspannen. Deze twee ondernemers gingen je voor.

Gymclub Naarden: 
‘Leden ervaren het echt als een cadeautje’


Ondernemersstel Erik en Esther van der Land runnen samen Gymclub. Een persoonlijke fitnessschool in Naarden, waar alles draait om fit en gezond ouder worden. Onlangs kochten ze twee massagestoelen bij Matrix Fitness en die vallen goed in de smaak.


‘Op het vlak van ontspanning hadden we onze leden nog niet zoveel te bieden’, vertelt Erik. ‘Boven de gym stond een kamer leeg, zonder bestemming. In overleg met Matrix leek het ons een leuk idee om daar een ontspanningsruimte met twee massagestoelen van te maken. Dat bleek een schot in de roos. We zien onze leden al met een glimlach naar boven lopen. Ze ervaren het echt als een cadeautje.’

Strippenkaart en persoonlijke berichtjes
Met behulp van een strippenkaart biedt Gymclub de massages aan. Voor vijftig euro maak je tien keer gebruik van de stoel. ‘Mensen willen natuurlijk eerst even proberen of het wat voor ze is’, vertelt Esther. ‘Daarom delen we flyers uit voor een gratis eerste massage. Een leuke manier om leden blij te maken. Als ik bijvoorbeeld weet dat iemand veel stress heeft, dan schrijf ik een persoonlijk berichtje op de flyer, met daarbij: “Jij hebt een lekkere massage verdiend. Groetjes Erik en Esther”.’

Leuk presentje
‘Negentig procent van de leden die de stoel tot nu toe probeerde, kocht daarna een strippenkaart. Sommigen geven het zelfs cadeau aan een vriendin of partner. Het is leuk om te zien hoe blij iedereen na de massage is!’

Move35 in Breda:
‘De massagestoelen zijn continu bezet’


Ze droomden al een tijdje van een tweede sportclub: intiemer en met meer persoonlijke aandacht voor de leden. In 2018 maakten Astrid en Antonio Verschuren hun droom waar en openden ze Move35 in Breda. In hun huiskamer-achtige setting kon de ‘pijler’ ontspanning eigenlijk niet ontbreken. Ze besloten twee massagestoelen aan te schaffen, en dat bleek een succes.

Nieuwe formules introduceren

Astrid en Antonio zijn altijd op zoek naar nieuwe formules voor hun fitnessclubs. Zo stapten ze dit jaar over naar het EGYMtrainingsprogramma van Matrix, omdat dit goed bij hun oudere doelgroep past. ‘Ook stelde Matrix voor om ontspanning aan te bieden in onze nieuwste club’, vertelt Astrid. ‘De lege ruimte achterin leent zich goed voor twee massagestoelen. Het leek me geen gek idee. Al twijfelde ik wel of onze leden de tijd zouden nemen om na het sporten in een massagestoel te zitten.’

Ontspannen en stevige massages
‘Toen ik de stoelen testte, was ik meteen verkocht. Ze masseren heerlijk. De stoel kan een stijve rug of nek goed losmaken. En ook je benen worden aangepakt. Je kan zelf het programma kiezen, van een ontspannen tot een stevige massage – waar jij behoefte aan hebt. We besloten dat onze leden de stoelen gewoon vrij mogen gebruiken, als leuk extraatje. Op die manier hopen we dat mensen hun huidige abonnement nog meer gaan waarderen.’

Stormloop op de stoelen
De stoelen werden al gauw ontdekt. ‘Vanaf het moment dat ze hier staan, zijn ze continu bezet. Dat hadden we niet verwacht’, aldus Astrid. ‘Mensen vinden de massages heel ontspannend na het sporten, en kunnen het gratis extraatje erg waarderen.

De voordelen voor jou als ondernemer:
• Je kan extra inkomsten genereren als je de massages aanbiedt als betaalde dienst. Leden activeren de stoel met een pasje of QR-code, zodat jij inzicht hebt in het gebruik van het product.
• Je onderscheid je met deze service van concurrentie. De massagestoelen verhogen de waarde van een lidmaatschap, waardoor je bestaande leden kan vasthouden en nieuwe inspireert om lid te worden.
• Je draagt bij aan de fysieke en mentale gezondheid van je werknemers door ze ook gebruik te laten maken van de massagestoelen.


 
Bedrijf

Matrix Fitness

Laatste artikelen van dit bedrijf